Sokszínűség és Befogadás a Munkahelyen: Gyakorlati útmutató és Esettanulmányok kutatás és digitális kézikönyv

Hiánypótló kézikönyvet mutatott be az Egyenlítő Alapítvány azon cégek számára, amelyek növelni akarják a női munkavállalók és vezetők arányát

Az Egyenlítő Alapítvány és a Kulturális és Innovációs Minisztérium közös sajtótájékoztatóján mutatta be a Sokszínűség és Befogadás a Munkahelyen: Gyakorlati útmutató és Esettanulmányok digitális kézikönyvet azon cégek számára, amelyek növelni akarják a női munkavállalók és vezetők arányát.

A 37 oldalas, 16 fő pontból álló gyakorlati útmutató számos magyarországi és nemzetközi tulajdonú cég gyakorlatát dolgozza fel, valós eredményekkel és tapasztaltokkal alátámasztván a kiadvány íróinak javaslatait.

2026-tól EU-s direktíva kötelezi az Európai Uniós, tőzsdén is jelen lévő cégeket, hogy minimum 30%-ban női vezetők legyenek a cég irányításában.

Az Egyenlítő Alapítvány azért alkotta meg ezt az útmutatót, hogy a megvalósításhoz konkrét, a való életből, főként Magyarországról és a régióból vett példákból álló segítséget nyújtson.

A kiadvány létrehozását a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatta.

A sajtótájékoztatót Liptay Gabriella, a KPMG Magyarország marketing- és kommunikációs igazgatója, az Egyenlítő Alapítvány kuratóriumának elnöke nyitotta meg, majd Heal Edina, az Egyenlítő Alapítvány alapító-vezetője beszélt a gyakorlati útmutató tanulságairól. A program záró kerekasztal-beszélgetésében vállalati jó gyakorlatok kerültek bemutatásra.

„A dokumentum célja, hogy inspirációt, ötleteket adjon azoknak, akik tenni akarnak azért, hogy cégüknél nemi szempontból kiegyensúlyozottabb vezetői csoportok legyenek. – mondta el Heal Edina – Mára viszonylag köztudott, hogy azok a cégek, ahol a vezetői csoportokban kiegyensúlyozott a nemek aránya, eredményesebbek. Ezeknek a számokkal jól mérhető előnyöknek köszönhetően, rengeteg vállalat célja mára a sokszínűség elérése a vezetésben. Ez nemcsak társadalmi felelősségvállalás kérdése, hanem vállalati stratégiai előny is.”

„Az kisgyermekes anyák visszafoglalkoztatását tekintve nagyon fontos, hogy Magyarországon minden vállalat kivegye a részét, ehhez nagy segítség ez a kiadvány.” mondta Dr. Beneda Attila, a Kulturális és Innovációs Minisztérium Családügyekért felelős helyettes államtitkára

A sokszínű vezetői csapatok tagjai különböző nézőpontokat, ötleteket és tapasztalatokat hoznak magukkal, amelyek a szélesebb, alaposabb rálátás okán jobb döntéshozatalhoz és sikeresebb innovációhoz vezethetnek. A kézikönyv azokat a gyakorlati lépéseket veszi végig, amelyek operatívan tudnak segíteni a cégek vezetésének abban, hogy növelni tudják női munkavállalóik arányát.

„A nők részvételének növelése az olyan munkaterületeken, ahol ma még főleg csak férfiakat látunk, fontos gazdaságfejlesztési feladat, az ország gazdasági növekedésének kulcsa.” – tette Hozzá Heal Edina.

A Sokszínűség és Befogadás a Munkahelyen: Gyakorlati útmutató és digitális kézikönyv mindenki számára letölthető az alábbi linkről:

https://egyenlitoalapitvany.org/sokszinuseg-es-befogadas-a-munkahelyen/

Az Egyenlítő Alapítványról:

Az Egyenlítő Alapítvány közössége olyan magánemberekből és szervezetekből áll, akik szakértelmükkel, kapcsolataikkal a magyarországi munkahelyi esélyegyenlőség megteremtéséért dolgoznak. Célja, hogy olyan pozitív változásokat indítson el Magyarországon, amelyek eredményeként növekszik a nők és más, a vezetésben ma még alulreprezentált társadalmi csoportok elfogadottsága a munkahelyeken. Számos kutatás igazolja, hogy ez az egész társadalom számára gazdasági, pénzügyi és jóléti előnyökkel jár, amelyek jobb kiaknázása egész Magyarország közös érdeke.

További információ:

Heal Edina, az Egyenlítő Alapítvány alapítója és vezetője: +36304666424

press@egyenlitoalapitvany.org

Sajtótájékoztató képekben

fotó: Vida Melinda, Egyenlítő Alapítvány