Jó példák

Itt gyűjtjük a hazai és nemzetközi jó példákat a témában.

MUNKAHELYI MENOPAUZA PROGRAM

A menopauza egyszer minden nő életében elérkezik. Leginkább a 45 és 55 év közötti nőket érinti, gyakran akkor, amikor karrierjük csúcsán vannak. Kellő információval viszont nem meglepetésként ér majd bennünket és tudatosan felkészülhetünk rá.

A változókor az egyik legkomplexebb életszakasz egy nő életében, és ilyenkor köszönt be a menopauza is, ami bár nem betegség, hanem egy elkerülhetetlen természetes hormonális változás, sokan küzdenek ilyenkor kellemetlen testi és lelki tünetekkel. A menopauza több, mint 30 tünetével a hőhullámoktól a fejfájásig és az emlékezetkieséstől az izomfájdalomig akár nyolc évig is eltarthat.

Ötből három nő azt mondja, hogy ez negatív hatással van a teljesítményére, a munkáltatók pedig még nem igazán tudják, hogyan támogassák őket, hiszen a legtöbb nő egyelőre tart attól, hogy ha felfedi az állapotát megbélyegzik őt. A munkahelyi menopauza irányelvek lefektetése ezért elengedhetetlen a közeljövőben, mert a menopauza nem csak nőügy, hanem munkahelyi egészségügyi kérdés.

2021. november 30-án a téma kapcsán beszélgettünk Egyenlítő Hard Talks eseményünk keretében a Párisi Udvar Hotel Budapest dísztermében.

Résztvevők:

• Iványi Orsolya, menopauza szakértő
  • Hevesi Nóra, a Tesco kommunikációs igazgatójamoderátor: Heal Edina, az Egyenlítő Alapítvány vezetője

IVÁNYI ORSOLYA
Közösségépítő, menopauza szakértő

Három éve indította el az “Éljenek a 40 feletti nők” mozgalmát, melynek ma már közel 20.000 tagja van. Előző életében multicégek és ügynökségek (Vodafone, Wizz Air, G2 London) kommunikációs menedzsere volt Budapesten és Londonban. Tíz éve kezdett blogot írni, az öregedés pozitív oldalát szeretné megmutatni, fel akarja rázni a középkorú nőket, menopauza szakértő. Egyszemélyes kommunikációs ügynökségét Toszkánából vezérli, ahova férje révén költözött öt éve. A Vichy Neovadiol Változókor nagykövete, a Tesco munkahelyi menopauza program partnere.