Az Alapítvány

Hisszük, hogy karriert építeni, vezetőnek lenni a nemünktől független univerzális, emberi képesség. Célunk, hogy mindenki – férfiak és nők – számára magától értetődő, természetes legyen: ne nemünk vonatkozásában hozzunk döntést arról, hogy rálépünk-e erre az útra.

Bár Magyarországon a gazdaságilag aktívak és a foglalkoztatottak közel fele nő, a társadalmi és gazdasági szerepük ezzel nincs összhangban. A parlamentben a női képviselők aránya kevesebb, mint egyharmada az EU-s átlagnak. A nagyvállalatok felsővezetésében a nők aránya csupán 17%.

Az Egyenlítő Alapítvány célja azoknak a változásoknak az elindítása és támogatása, amelyek eredményeként több női vezető lesz a magyar gazdasági, kultúrális, akadémia, tudományos és politikai életben.

Öt kiemelt területre fókuszálunk: szabályozás, kapcsolatok és egymás támogatása, a láthatóság megteremtése, a mindennapok rossz viselkedési berögződéseinek csökkentése. Az Egyenlítő Alapítvány kiemelt szerepet kíván vállalni a nők és a férfiak közötti munkahelyi egyenlőtlenséget leküzdő változások elindításában.

Várunk mindenkit nemtől, kortól, hovatartozástól függetlenül, aki ezzel a céllal azonosul, és akar tenni érte.

……

Te is részese lennél tevékenységünknek? Írj nekünk!

Köszönöm az üzenetet elküldted.
Hiba történt az üzenet elküldése során. Kérlek, próbáld újra később.
Válassz a lehetőségek közül!

1134 Budapest, Váci út 33.

info@egyenlitoalapitvany.org

H-P: 09:00 -17:00 | Szo-V: zárva