Az európai vállalatoknál a nők a technológiai pozíciók mindössze 22 százalékát töltik be, IT végzettséggel 17%-ot. A McKinsey elemzése1 szerint 2027-re az EU-27 országaiban 1,4-3,9 millió fő fog hiányozni csak a technológiai szektorból.
Ha Európa 2027-re meg tudná duplázni a nők arányát a technológiai munkaerőpiacon 45 százalékra, akkor megszüntethetné a tehetséghiányt, és akár 260-600 milliárd eurós GDP-növekedésből profitálhatna.
Az ICT végzettségű nők aránya hazánkban mindössze 13,5%-ot2 tesz ki és visszaesést mutat az előző évekhez képest. Magyarország tehát az EU átlaghoz képest gyengébb ezen a területen és további versenyképességi lemaradást veszélyeztet.

Tegyünk ez ellen!

1 McKinsey & Company – Women in tech: The best bet to solve Europe’s talent shortage, January 2023
2 Eurostat 2022

Kódolt probléma?

Fejtsük meg együtt!
Hogyan növelhetjük a nők arányát a STEM területeken és miért fontos ez mindenkinek?

Őszi konferenciánkon bemutatásra kerülnek a magyar STEM szakos hallgatók és végzettek megkérdezésével készült kvalitatív és kvantitatív kutatás eredményei, az elmúlt 10 év felsőoktatási trendjei és céges jó gyakorlatok – nemcsak Magyarországról.
Hisszük, hogy a tehetségekért folytatott harcban elengedhetetlen ebben a kérdésben tisztán látni mind a vállalatok, mind a nemzetgazdaságok számára.
Időpont: 2023. október 19., 9:00-13:00
Helyszín: OTP Bank M12 irodaház
(megközelíthető: Budapest, XIII. Váci út 135-139., B-C épület közötti bejárat, recepció

A KUTATÁSRÓL

Az Egyenlítő Alapítvány és az IVSZ – Szövetség a Digitális Gazdaságért közös, átfogó 2023-as kutatási témája:
“Hogyan lehet a STEM szakmák és az itt működő vállalatok vonzerejét növelni a női munkavállalók számára?”
A kutatás főtámogatói az E.ON és az OTP Bank Nyrt.

PROGRAM

START
PROGRAM
ELŐADÓK
08:00 Érkezés, networking
09:00 Inspirációs előadás Varga Dorka (etikus hekker, Cambridge Mobile Telematics)
09:20 Köszöntő Sári Ibolya (OTP Bank)
09:35 Az Egyenlítő-IVSZ STEM kutatás eredményeinek ismertetése Fényes Csongor (Inspira Research)
Géczi Tamás (Inspira Research)
9:55 STEM felsőoktatási trendek ismertetése Kudari Nóra (IVSZ)
10:05 Hogyan lehet a piaci igényekhez alkalmazkodni?
– felsőoktatási panel
Kudari Nóra (IVSZ, moderátor)
dr. Bárkányi Pál (ITSec Area)
dr. Charaf Hassan (BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar)
Guzsaly Péter (Skool)
dr. Tóth Ágnes (ex-METU)
10:45 Akadályok és jó gyakorlatok a STEM-ben
10 év kutatási eredményeinek tükrében
Paksi Veronika PhD (NaTE)

11:00

kávészünet

11:25 Videóüzenet a Columbia Egyetem professzorától Márka Zsuzsa (Columbia Egyetem)
11:30 Női foglalkoztatás, tehetségügy, STEM Hornung Ágnes (Kulturális és Innovációs Minisztérium)
11:40 Nők a kiberbiztonságban Mádi-Nátor Anett (Women4Cyber Alapítvány)

moderátor:
Baráth Péter (RTL)

11:55 Céges jógyakorlatok és javaslatok a női reprezentáció erősítésére a STEM területeken Kemény Péter (E.ON)
12:05 Mit tudunk tenni a nőkért munkáltatóként?
– vállalati panel
Fazekas Barbara (Bobcats Coding, moderátor)
Branyiczki Imre (EPAM Systems Kft.)
Mátyás-Kollár Gabriella (Morgan Stanley)
Pálvölgyi Rita (Nokia)
Tóth Mária (DXC Technology)
12:50 Zárszó Heal Edina (Egyenlítő Alapítvány)
A nap folyamán étkeztetést biztosítunk.
A rendezvény sajtónyilvános, a részvétel regisztrációhoz kötött.
Az eseményen való részvétel a helyszínen az Egyenlítő Alapítvány aktív támogató tagjai számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött, a külsős érdeklődők számára támogató jegy váltása mellett lehetséges.
A támogatói jegy összege 11.990 Ft, és a regisztráció során, bankkártyás fizetéssel szükséges megtéríteni.
A konferenciát Zoom esemény keretében közvetítjük, az online részvétel támogatói tagjaink számára díjmentes, külsős érdeklődők számára támogatói jegy váltása mellett lehetséges,
amelynek összege 2500 Ft.

ELŐADÓINK

Baráth Péter, marketing és kommunikációs igazgató – RTL

Baráth Péter nagy tapasztalattal rendelkezik a márkamarketing és a vállalati kommunikáció területén különböző szinteken mind ügynökségi, mind hirdetői oldalon. Különböző vezetői tapasztalatokat szerzett a felső szintű vállalatvezetésben, valamint a közigazgatásban és a non-profit szektorban. Szakemberként szereti a nagy célokkal rendelkező márkákat, és a világos jövőképpel rendelkező vezetőket részesíti előnyben. 2023 júniusában csatlakozott marketing és kommunikációs igazgatóként az RTL csapatához, ahol a vállalat hosszú távú márkastratégiájának kialakítása és managementje, a műsorkampányok tervezése és kivitelezésnek irányítása, valamint az RTL digitális termékeinek marketing és kommunikációs támogatása a feladata.

11:40 | Nők a kiberbiztonságban

Dr. Bárkányi Pál Phd, ügyvezető igazgató – IT Sec Area Kft., egyetemi docens

Bárkányi Pál IT biztonság területén több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakértő és üzletember. Unikális ezen a szakterületen, mert azon kevesek közé tartozik, aki ismeri az államilag felügyelt és egyéb kiber térben történő tevékenységeket is, ami miatt tanácsadóként szélesebb körben, és nagyobb rálátással tudja segíteni az állami és civil szféra szereplőit egyaránt. Az üzleti tevékenységek mellett, több egyetemen dolgozik tanárkánt, ahol a diákok tanítása mellett segíti az IT pályára történő elhelyezkedést és mentorálással támogatja a hallgatók szakmai fejlődését.

10:05 | Hogyan lehet a piaci igényekhez alkalmazkodni? – felsőoktatási panel

Dr. Branyiczki Imre, HR Igazgató – EPAM Systems Kft.

Branyiczki Imre tapasztalt HR szakember, aki szívesen támaszkodik tapasztalati magatartás-tudományi eredményekre a vezetői és szervezeti teljesítmények javítására. A problémák megoldásában az alapvető okok feltárását preferálja. Jelenleg leginkább a pszichológiai biztonság megteremtése érdekli a szervezeti agilitás és bizalom fejlesztésén keresztül.

12.08 | Mit tudunk tenni a nőkért munkáltatóként? – vállalati panel

Dr. Charaf Hassan, dékán – BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar

Dr. Charaf Hassan 1992-ben szerzett villamosmérnöki oklevelet a Műegyetemen, majd 1998-ban mérnök-közgazdász oklevelet. Szakmai életútja 1992-től az Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékhez, illetve a Villamosmérnöki és Informatikai Karhoz kötődik. 2019-től a BME VIK dékánja. A szoftverfejlesztés nemzetközi szinten is elismert alakja, az informatikai fejlesztések széleskörű hasznosulásának elősegítője, az ipar és a felsőoktatás tartalmas együttműködését alakító személyiség, valamint a fejlesztésorientált és hallgatóközpontú informatikai oktatás elkötelezett képviselője.

Kutatási területe: Elosztott rendszerek, Szoftverfejlesztés, Multiplatform alkalmazásfejlesztési módszerek, Ipar 4.0, Mesterséges intelligencia.

Kiemelkedő kapcsolatot ápol számos ipari partnerrel, szakmai szervezettel, valamint külföldi egyetemmel. Rendszeres felkért előadója vagy szervezője a hazai informatika jövőjével foglalkozó konferenciáknak és rendezvényeknek, nemzetközi szakmai eseményeknek.

A HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat Irányító Testületének tagja, aktív szerepet vállal többek között az MI Koalíció, az 5G Koalíció, az Ipar 4.0 Technológia Platform, a Nemzeti Laboratóriumok elnökségében.

10:05 | Hogyan lehet a piaci igényekhez alkalmazkodni? – felsőoktatási panel

Dr. Tóth Ágnes, felsőoktatási szakértő, a Budapesti Metropolitan Egyetem korábbi elnök-vezérigazgatója

Dr. Tóth Ágnes felsőoktatási szakértő, a Budapesti Metropolitan Egyetem korábbi elnök-vezérigazgatója. Szakmai érdeklődési területe a felsőoktatás piaca, valamint a munkaerőpiac. TEDx előadó a felsőoktatás jövője témában. A közgazdaságtudományok doktora, diplomáit pénzügyi területen, valamint matematika és informatika mesterszakon szerezte.

10:05 | Hogyan lehet a piaci igényekhez alkalmazkodni? – felsőoktatási panel

Fazekas Barbara, CEO & co-founder, Bobcats Coding

Fazekas Barbara vállalkozó és oktatási szakértő. Jelenleg legújabb vállalkozására, a Bobcats Codingra összpontosít, amely egy olyan digitális termékfejlesztéssel foglalkozó cég, ami a mindenkori profit 30%-át egy oktatási befektetési alapba helyezi. Az elmúlt 12 évben számos oktatási projektben és iskolában dolgozott értésesítési vagy vezetői szerepekben. Az utóbbi években Budapesti Metropolitan Egyetem értékesítési és marketing igazgatójaként arra fókuszált, hogy minél több külföldi diákot csábítsanak a magyar felsőoktatásba. Karrierje során többek között alapítója és ügyvezető igazgatója volt a Green Fox Academy-nek, valamint 2017 és 2022 között igazgatósági tagként szolgált a Magyar Informatikai Szövetségben. Magánéletében, feleség, édesanya, fekete öves Taekewon-do mester és Ironman 70.3 Finisher.

12:05 | Mit tudunk tenni a nőkért munkáltatóként? – vállalati panel

Fényes Csongor, kutató – INSPIRA Research

Fényes Csongor szociológus, véleménykutató, az Inspira Research kutatója és az ELTE-ÁJK PhD hallgatója. Kutatói érdeklődése és rendkívül szerteágazó, egyetemi évei alatt gyakornokként dolgozott az MTA-n, majd egy nyugat- svédországi kisvárosban vállalt kutatói és projektvezetői munkát, ahol első- és másodgenerációs bevándorlók társadalmi integrációját segítette. Később nemzetközi kutatási vezetőként, majd kvalitatív kutatóként főképp társadalmi- és politikai témájú vizsgálatokon dolgozott. Csongor később piackutatóként folytatta szakmai pályáját, ahol főképp kvalitatív projekteken dolgozik. PhD értekezésében fiatalok állampolgári- és politikai szocializációjával foglalkozik, rendszeresen publikál tudományos folyóiratokba, emellett szemináriumokat vezet az ELTÉ-n.

9:30 | Az Egyenlítő-IVSZ STEM kutatás eredményeinek ismertetése

Géczi Tamás, ügyvezető partner – INSPIRA Research

Géczi Tamás több mint 30 éves piac- és társadalomkutatási tapasztalattal rendelkezik. Dolgozott a piac- és véleménykutatás valamennyi szintjén, kutatási és menedzsment pozíciókban egyaránt. 1999 és 2008 között a Millward Brown expanzióját irányította a kelet-európai és közel-keleti piacokon. Később az Ipsos márka- és kommunikáció kutatási divízióját vezette Kelet-Európában, Afrikában és a Közel-Keleten. 2011 és 2015 között az Ipsos Hungary vezérigazgatójaként dolgozott. 2015 júliusa óta az Inspira Group alapító ügyvezetője. Tamás a hazai marketing és média konferenciák rendszeres előadója, több felsőoktatási intézmény óraadó tanára a marketing, marketing-kutatási, adattudományi alap- és mesterszakokon.

9:30 | Az Egyenlítő-IVSZ STEM kutatás eredményeinek ismertetése

Guzsaly Péter, partnerkapcsolati vezető – Skool

Guzsaly Péter 2014-ben elsők között lett tagja a Skool csapatának. Partnerkapcsolati vezetőként legfontosabb célja, hogy minél több technológiai cég csatlakozzon az alapítvány partnereinek táborába, így biztosítva azt, hogy ingyenes programjaikon évente több ezer több lánynak és hátrányos helyzetű gyermeknek mutassák meg a technológiai iparág és a digitális alkotás kreatív, izgalmas világát.

10:05 | Hogyan lehet a piaci igényekhez alkalmazkodni? – felsőoktatási panel

Heal Edina, alapító-vezető – Egyenlítő Alapítvány

Változások kezelésében, innovációk előmozdításában, a sokszínű munkaerő inspirálásában és motivált és hatékony csapatok létrehozásában tapasztalt felsővezető. A Forbes Magazin az öt legbefolyásosabb nő közé választotta üzleti élet kategóriában. Személyes célja a nők és a férfiak esélyegyenlőségének megteremtése.

9:25 | A kutatás háttere, magyar adatok és nemzetközi kitekintés
12:45 | Záróbeszéd

Hornung Ágnes, családokért felelős államtitkár – Kulturális és Innovációs Minisztérium

Hornung Ágnes Budapesten született 1980-ban. Házas, két gyermek édesanyja.

2003-ban a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jogi és Államtudomány Karán végzett jogászként, majd 2010-ben a Budapesti Corvinus Egyetemen jogász-közgazdász diplomát szerzett. Emellett okleveles adótanácsadó szakképesítéssel is rendelkezik. A Külügyminisztériumban töltött gyakornoki ideje után 2004 és 2011 között a PricewaterhouseCoopers Kft.-nél dolgozott adóügyi területen. 2012-től Magyarország Állandó EU-képviseletének adóügyi attaséja, majd 2013 és 2015 között ugyanott pénzügyi tanácsos, gazdasági és pénzügyi (ECOFIN) csoportvezető volt. 2015 és 2018 között a Nemzetgazdasági Minisztériumban, majd a Pénzügyminisztériumban pénzügyekért felelős államtitkári pozíciót töltötte be. 2019-től az MKB Bank Felügyelőbizottságának elnöke, 2022-től a Felügyelőbizottság tagja. Ösztöndíjas külföldi tanulmányai és nemzetközi munkái során felsőfokú angol nyelvtudást szerzett, emellett beszél spanyolul, valamint társalgási szinten franciául és németül.

2022 májusában Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára Novák Katalin köztársasági elnök a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkárává nevezte ki.

11:30 | Magyarország Kormányának céljai, intézkedései

Kemény Péter, Sokszínűség és integráció szakértő – EON Hungary Kft.

A szociális és államigazgatási területen szerzett tapasztalatok után érkeztem a versenyszektorba, és lettem 2012-ben az E.ON sokszínűség és integráció szakértője. Azóta a nők és férfiak közötti esélyegyenlőségre, a megváltozott munkaképességű munkavállalók integrációjára, romák támogatására irányuló stratégiák mellett a munkatársi együttműködés-fejlesztéssel, vállalati egészségprogrammal és fenntarthatósági ügyekkel is foglalkozom. Meggyőződésem, hogy minden munkáltató számára a jövő egyik legjobb befektetése a sokszínűség és integráció fejlesztése, ami a fenntartható jövő alapeleme is.

A munka mellett a Bárka Alapítvány kurátoraként értelmi fogyatékos felnőttek szociális foglalkoztatásán, és a Romaster Alapítvány kurátoraként a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatásán dolgozom.

11:55 | Céges jógyakorlatok és javaslatok a női reprezentáció erősítésére a STEM területeken

Kudari Nóra, projekt és- munkacsoportvezető – IVSZ

Kudari Nóra projekt és- munkacsoportvezető (IVSZ- Szövetség a Digitális Gazdaságért), Alelnök a Women in Technology Hungary Egyesületnél (WiTH).  Közel 15 évig dolgozott szociális területen hátrányos helyzetű személyek munkaerőpiaci rehabilitációját célzó projekteken. Az IVSZ-nél elsősorban munkaerőpiaci, oktatási projekteken dolgozik, de több módszertani kutatást is vezetett, mint pl. Femintech- Tedd láthatóvá (nők helyzete a hazai IKT szektorban) vagy  az 50 év feletti IKT szakemberek helyzete a hazai munkaerőpiacon. Az IVSZ képviseletében tagja a Digital Europe: Digital Skills Working Group -nak.

A WiTH keretében foglalkozik a nők helyzetével a technológiai szektorban, tavaly az IVSZ-vel közösen megalapították a „40 feletti női példaképek a digitális gazdaságban” díjat, mellyel felhívják a figyelmet a nők helyzetére és ageizmus jelenlétére a munkaerőpiacon. Idén egy mentor hálózatot hívnak életre azzal a szándékkal, hogy minél több nő maradjon a technológia szakmákban.

9:55 | STEM felsőktatási trendek ismertetése
10:05 | Hogyan lehet a piaci igényekhez alkalmazkodni? – felsőoktatási panel (moderátor)

Mádi-Nátor Anett, Women4Cyber Alapítvány

MádiNátor Anett a Women4Cyber Alapítvány európai elnöke. Az alapítvány célja, hogy növelje a nők jelenlétét és részvételét a kiberbiztonság területén. Anett civilben szenior kiberbiztonsági szakértő, egy méreteiben kicsi de nemzetközi piaci jelenlétű hazai kiberbiztonsági profilú cégcsoportot vezet.

11:40 – Nők a kiberbiztonságban

Márka Zsuzsa, fizikus professzor – Columbia Egyetem

Márka Zsuzsa a kozmikus gravitációs hullámok egyik társfelfedezője; széles körű kutatása az asztrofizikától a biofizikáig terjed. Miután elvégezte tanulmányait Magyarországon, a Kossuth Lajos Egyetemen, doktori fokozatát az Amerikai Egyesült Államokban, a Vanderbilt Egyetemen szerezte meg. Kutatásokat folytatott a Kaliforniai Műszaki Intézetben és a Kalifornia Egyetemen (UCLA), mielőtt a New York-i Columbia Egyetemre szerződött. Munkáját gyakran szemléli a nemzetközi média, és több elismerést is kapott, köztük a Breakthrough díjat, alapvető fizikából. A Lézer Interferométeres Gravitációs Hullám Megfigyelő (LIGO) projektben dolgozik, amely 2016-ban jelentette be az első közvetlen gravitációs hullámok észlelését. Zsuzsa vezette azt a projektet, amely a LIGO és KAGRA időzítési elosztási rendszereket építette fel, amelyek kulcsfontosságúak az eszközvezérléshez és a gravitációs hullám adatgyűjtéshez a Columbia Egyetemen. A Columbia Egyetem Kísérleti Gravitációs Csoportjának tagjaival együtt dolgozik a gravitációs hullámok multimédia asztrofizikai különböző szempontjaiban, különös hangsúllyal a magasenergiájú neutrínók és gravitációs hullámok közös kutatására. Emellett részt vesz új technológiák fejlesztésében a Columbia BioOptikai Csoporton keresztül, amelynek fókusza a betegséget terjesztő vektorok elleni küzdelem optikai és akusztikai technológiák segítségével, valamint az idegrendszeri degeneratív betegségek murin modelljének fejlesztése. Mint négy gyermek édesanyja, Zsuzsa fontosnak tartja a fiatalok oktatását a tudományos erőfeszítések szépsége és értéke iránti érzékenyítésben.

11:25 | Videóüzenet

MÁTYÁS-KOLLÁR GABRIELLA Technológiai részleg operációs vezető, Morgan Stanley

Mátyás-Kollár Gabriella, Technológiai részleg operációs vezető – Morgan Stanley

Mátyas-Kollár Gabriella a magyarországi Morgan Stanley Iroda Technológia részlegenek operációs vezetője, tagja a technológiai igazgatói testületnek, és irányítja a terület sokszínűségi és inkluzív programjait. Megelőzően egy globális biztosítótársaság Kelet-Közép-Európai Régiójának termékfejlesztési vezetője volt. Gabriella az INSEAD Global Executive MBA programján végzett, Franciaországban, Szingapurban, az Egyesült Emirátusokban és San Francisco-ban is tanult. Érdeklődési területei közé tartozik az innováció és új technológiák, valamint a munkavállalói elköteleződést segítő kezdeményezések  fejlesztése a mai gyorsan változó környezetünkben. Az INSEAD üzleti képzés és az AIESEC Magyar Közgazdászhallgatók Egyesülete hazai szervezeteinek Bizottsági tagja.

12:05 | Mit tudunk tenni a nőkért munkáltatóként? – vállalati panel
10:05 | Hogyan lehet a piaci igényekhez alkalmazkodni? – felsőoktatási panel (moderátor)

Dr. Paksi Veronika, szociológus, Nők a Tudományban Egyesület; HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont

Dr. Paksi Veronika szociológus, a Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) elnökségi tagja, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont tudományos munkatársa, taint a Szegedi Tudományegyetemen. Fő kutatási területei: nemek közötti egyenlőség a kutatás-fejlesztésben; nők a természettudományok, a technológia, a mérnöki tudományok és a matematika (STEM) területén; nemi esélyegyenlőségi tervek; a tudományos karrier akadályai; munka és magánélet egyensúlya; gyermekvállalás.

Jelenlegi két Horizon Europe projektben dolgozik kutatóként (UNTWIST és AGRIGEP) társadalmi nemek és nemi esélyegyenlőségi tervek témakörökben. Az ” Európai egyetemek – kritikus jövők. Az egyetemek szerepe az európai integrációban ” projekt keretében tagja a Gender and Precarity munkacsoportnak – a Dán Kutatási Tanács támogatásával.

10:45 | Akadályok és jó gyakorlatok a STEM-ben, 10 év kutatási eredményeinek tükrében

Pálvölgyi Rita, UN Women Collaboration Programme Lead – Nokia

Pálvölgyi Rita bölcsész és közgazdasági diplomát szerzett, és több mint 20 éve dolgozik a Nokiánál különböző regionális és globális vezetői pozíciókban az informatikától az ügyfélszervezetig. Okleveles PMP, Six Sigma és Design Thinking gyakorlóként az üzleti átalakítási és fejlesztési programokat vezetett műszaki és pénzügyi területeken, amikor 2 évvel ezelőtt a Nokia együttműködési megállapodást írt alá a UN Women szervezettel a nemek közötti sokszínűség és a nők szerepvállalásának előmozdítása érdekében, amely programnak Rita lett az egyik vezetője. A program a Nokián belül a gondolkodásmód megváltoztatását és a nemek közötti egyenlőség fokozottabb befogadását célozza minden, de különösen az innováció területén. A Nokián kívül képzéseket és mentorálást biztosít nők és lányok számára világszerte, hogy csökkentse a nemek közötti digitális megosztottságot és javítsa az életkilátásaikat.

12.08 | Mit tudunk tenni a nőkért munkáltatóként? – vállalati panel

Sári Ibolya, Ügyvezető igazgató, Digitális Platform Fejlesztési Igazgatóság – OTP Bank

Sári Ibolya több, mint három évtizede dolgozik a pénzügyi világban, elsősorban informatikai területen. Gazdálkodási és menedzsment szakon végzett. 15 éven át az OTP Bank front-end rendszerek fejlesztési területét vezette. Jelentős szerepe volt az OTP Bank fióki front-end rendszerének, valamint a digitális értékesítési csatornák fejlesztésében. 2022-től a Digitális Platform Fejlesztési Igazgatóságot irányítja, mely az alap rendszerek, a core banki rendszer, a kártya authorizációs rendszer, az adattárház és dokumentum management rendszerek fejlesztését látja el.

9:15 – Köszöntő

Tóth Mária – Fejlesztési igazgató, DXC

Tóth Mária programozó-matematikusként és informatika tanárként végzett az ELTE-n, később a BME-n szerzett MBA diplomát. Karriere kezdetén szoftverfejlesztőként és architect-ként dolgozott.  2008-ban csatlakozott a HP-hoz, a DXC elődjéhez és azóta is a szoftverfejlesztési csapat vezetőjeként dolgozik. A csapat sikerének köszönhetően ma már közel 250 kolléga tartozik a csapathoz, ahol nyolc nemzetközi és magyarországi ügyfelet szolgálnak ki.

Informatikai karrierével párhuzamosan pszichológus diplomát is szerzett az ELTE PPK-n. Tanácsadó szakpszichológus végzettséget szintén az ELTE-n szerezte ezévben. Pszichológusi tudását integratív és jungi analitikus módszertani képzésben is bővítette, a Kürt Akadémián pedig üzleti coach tanulmányokat folytatott.

A nők helyzete mindig is kiemelten érdekelte, de a STEM területen saját bőrén is megtapasztalta, hogy mivel jár nőként és anyaként érvényesülni ebben a világban. Lehetőségeihez mérten mindent megtesz a nők helyzetének javításáért.

Munkásságát 2023-ban a Women In Technology (WiTH) ismerte el a 40 év feletti női példakép díjátadón a ’Nők elismerésének növelése’ kategóriában. Nagyon szeret futni, szabadidejében szakmai cikkeket, novellákat, verset, és mesét ír, s ha még marad ideje, olvas.

12:05 – Mit tudunk tenni a nőkért munkáltatóként? – vállalati panel

Varga Dorottya, etikus hekker, Cambridge Mobile Telematics

Varga Dorottya jelenleg 11. osztályba jár, versenyszerűen karatézik. Ez már önmagában különleges, de Dorka emellett etikus hekker és security engineerként dolgozik a Cambridge Mobile Telematics alkalmazottjaként.
Szabadidejét olvasással tölti.

9:00 – Inspirációs előadás

Támogatóink és Partnereink

A kutatás támogatói

A konferencia támogatói

Házigazda

Szakmai partnereink