Az őszi szezonnyitó találkozón, 2023. szeptember 21-én ezúttal új helyszínen találkozunk. Ezúton is köszönjük a KPMG-nek, hogy befogadták rendezvényünket és helyet biztosítanak a találkozónak.

Rendezvényünk mottója: „Nincs más hátra, mint előre”.
Most is – ahogyan az előző alkalommal – három sikeres vállalkozónő történetét hozzuk el Nektek. Fő célkitűzésünk a kerekasztal beszélgetéssel, hogy az év utolsó negyedévére felvértezzünk Benneteket új nézőpontokkal, sikeres, válságálló stratégiákkal.
A kerekasztal beszélgetés résztvevői lesznek:
  • Hodik Adrienn – NaturaHill Zebegény tulajdonos,
  • Zsámboki Judit, alias „Fóliás Juci” – Fóliás Juci Kft. tulajdonos,
  • Váczy Ági mesterkozmetikus – Dr. Juchheim GmbH hálózati vezető

A találkozó menete:

18:00    Érkezés, regisztráció

18:10    Köszöntés

18:15    Kerekasztal beszélgetés – Moderátor: Csatos Erika

19:00    Kérdezz-felelek

19:30    Workshop gyakorlat – téma: erőforrás mozgósítás, avagy hogyan támogassuk vállalkozásunk ez évi utolsó három hónapját

19:45   Kapcsolatépítés, büfé fogadás

Dátum:      2023.09.21. (csütörtök)
Időpont:    18:00 – 20:30
Helyszín:   KPMG Székház (1134 Budapest, Váci út 31.) C terem

Az előző alkalomhoz híven most is szeretnénk bevonni a résztvevőket a beszélgetésekbe, így reméljük, hogy kérdéseitekkel, véleményetekkel másokat is inspirálhattok, nekünk pedig konkrét útmutatást adtok, hogy milyen programokkal érkezzünk hozzátok a jövőben, amelyek kapcsolódnak a csoportot érdeklő témákhoz.
***
A rendezvény az Egyenlítő Alapítvány támogatói tagjai számára díjmentesen látogatható. Ha nem vagy még támogató tagunk, de szeretnél részt venni az eseményen, vedd fel velünk a kapcsolatot az info@egyenlitoalapitvany.org címen 2023. szeptember 18., hétfő délig.

Hodik Adrienn – születési sorrendben Pötyi (10), a Natura Hill Zebegény (9), Kiki (8) anyukája és Hodik Tibor boldog felesége.
Adrienn Kiskunfélegyházán töltött boldog gyerekkorában arról álmodozott, hogy világhíres színésznő vagy maszek papírboltos lesz.
Végül kiderült, hogy az emberek, az utazás és idegennyelvek érdeklik a legjobban.
Sok szerencsés véletlen vagy jól észrevett lehetőség kapcsán Oxfordban találta magát, mint közgazdász tanuló.

Ezt követték multi vállalatok menő pozíciói, nagy sikerek (mit jelent a siker? beszéljünk róla a konferencián?) aztán végül egy üres szántót vett Zebegény volt szőlődombján férjével. Két pislantás után azon kapta magát, hogy a Forbes magazinban írtak róla, aztán Máté Kriszta – Első millióm története adásában találta magát, tavaly decemberben pedig a Michelin díjátadón ünnepelt saját étterme séfjével (khm, aki szintén kecskeméti)….

Most sem igazán érti, hogy került oda, ahova, miért gondolják őt mások sikeresnek, és hogy kerül egy ilyen fantasztikus Női konferencia színpadára – hiszen mindig csak ment a megérzései és szíve után, és csupán nem hitte el senkinek, aki azt mondta, hogy valami nem fog sikerülni, amíg meg nem próbálta. (Oké, azért volt olyan is, hogy nem neki lett igaza, de ami rajta múlt, az rajta sosem múlt )
A lényeg, hogy nagyon várja, hogy találkozzon Veletek és boldogan elmeséli, hogy mi történt vele, ebben az elmúlt 40(!!!) évben.
Abban bízva, hogy mást is segít, hogy merjen bátran álmodni, és gyermeki énét maximálisan megőrizve minden kis csodát észre venni, örülni, hálásnak lenni és bizony naivan és őszintén hinni emberekben és hogy van választásunk és lehetőségünk itthon is.

Váczy-Hübschl Ágnes vállalkozó családban nőtt fel és ebben a szellemiségben nem is volt kérdés a számára, hogy húsz évesen már a saját szalonjában szeretné elkezdeni a vállalkozói pályafutását.
Elképesztő eredményességgel haladva az úton Ági néhány éven belül már két szalont hozott létre és működtetett, és mind ezt önerőből. Elég gyorsan megtapasztalta, hogy a folyamatos munka mellett nem maradt a maga számára semmilyen szabad tér vagy idő, a munka-magánélet egyensúlya ekkor megvalósíthatatlannak látszott. Ennek ellenére Ági növelte a tétet: 2 évre küldölfre költözött, hogy luxus kozmetikában dolgozhasson Bécsben és Münchenben. Azonban az eredmények hiánya pályaelhagyóvá, kiégett kozmetikussá tette, majd hazaköltözését követően, férje unszolására – öt évvel ezelőtt – egy német luxuskozmetikai termékcsalád Magyarországra való behozatalába kezdett.
Ma Ági munkáját egy nagy csapat segíti, és ennek, illetve a szakmai és vállalkozási sikereknek köszönhetően úgy érzi, kiteljesedett kozmetikusként, mentorként, trénerként dolgozhat.

Mennyi esélyt adsz egy olyan induló magyar kisvállalkozásnak, amely olyan terméket kínál, ami az összes nagy barkácsáruház polcain megtalálható?
És mit gondolsz, egy vállalkozás lehet sikeres akkor, ha a tulajdonos egy kis faluban él és nyelvtudás vagy különösebb tapasztalat nélkül, alig pár százezer forint induló tőkével vág bele a kereskedelmi tevékenységbe?

Elég rosszak az esélyei, ugye?

A történet azonban, minden negatív várakozás ellenére felemelő példája annak, hogy mit tesz a lelkesedés, a hit, az elszántság és az alázat.
A vállalkozás ugyanis ma már 8 éve sikeres, évek óta piacvezető a területén és elképesztő követői bázissal rendelkezik a social medián – 108 ezer követő és 124 ezer csoporttag támogatja a Facebookon a 15 ezer fős Tiktok követői tábor mellett – és alig van olyan, aki ne hallott volna még róla.

A szeptemberi Vállalkozói csoport találkozó egyik vendége Zsámboki Judit, azaz „Fóliás Juci”,
aki vállalkozói berkekben igazi marketinges nagy ágyúnak számít, anélkül, hogy szakemberként értene egy vállalkozás ismertségének növeléséhez. Történetében sok tanulsággal reméljük, hogy kézzelfogható tippeket találtok a vele való beszélgetésben a saját vállalkozásotok felvirágoztatásához.