Időpont: 2023. október 19., 9:00-13:00
Helyszín: Budapest

Az Egyenlítő Alapítvány nagy tapasztalattal rendelkezik színvonalas szakmai események szervezésében: Március 8-i konferenciáink néhány év alatt Magyarország legnagyobb nőnapi eseményeivé váltak, 2023-ben 800 résztvevővel, 30 előadóval, 10 közismert céges szponzorral és 25 médiamegjelenéssel.

Az Alapítvány és az IVSZ – Szövetség a Digitális Gazdaságért közös, átfogó 2023-as kutatási témája: “Hogyan lehet a STEM szakmák és az itt működő vállalatok vonzerejét növelni a női munkavállalók számára?” A kutatás főtámogatói az E.ON, a Morgan Stanley és az OTP Bank Nyrt.

Az európai vállalatoknál a nők a technológiai pozíciók mindössze 22 százalékát töltik be, IT végzettséggel 17%-ot. A McKinsey elemzése szerint 2027-re az EU-27 országaiban 1,4-3,9 millió fő fog hiányozni csak a technológiai szektorból. Ha Európa 2027-re meg tudná duplázni a nők arányát a technológiai munkaerőpiacon 45 százalékra, akkor megszüntethetné a tehetséghiányt, és akár 260-600 milliárd eurós GDP-növekedésből profitálhatna. Az ICT végzettségű nők aránya hazánkban mindössze 13,5%-ot tesz ki és visszaesést mutat az előző évekhez képest. Magyarország tehát az EU átlaghoz képest gyengébb ezen a területen és további versenyképességi lemaradást veszélyeztet. Tegyünk ez ellen!

Őszi konferenciánkon bemutatásra kerülnek a magyar STEM szakos hallgatók és végzettek megkérdezésével készült kvalitatív és kvantitatív kutatás eredményei, az elmúlt 10 év felsőoktatási trendjei és céges jó gyakorlatok – nemcsak Magyarországról. Hisszük, hogy a tehetségekért folytatott harcban elengedhetetlen ebben a kérdésben tisztán látni mind a vállalatok, mind a nemzetgazdaságok számára.