Egyenlítő Hard Talks és Networking

Az év utolsó előtti eseményére invitálunk benneteket, ahol a Hard Talks szakmai beszélgetés után az évzáró Egyenlítő Networking rendezvényünk veszi kezdetét egy különleges helyszínen.

A Hard Talks eseményeket 2020-ban hívtuk életre azzal a céllal, hogy platformot biztosítsunk olyan társadalmi témáknak, mely sokakat foglalkoztat, de még ma is keveset beszélünk róla vagy tabunak számítanak.

2021. november 30-án ismét a Párisi Udvar Hotel Budapest ad otthont a Hard Talks eseménynek, ahol ismét egy nehéz témát boncolgatunk, a menopauza kapcsán beszélgetünk vendégeinkkel.

A menopauza egyszer minden nő életében elérkezik. Leginkább a 45 és 55 év közötti nőket érinti, gyakran akkor, amikor karrierjük csúcsán vannak. Kellő információval viszont nem meglepetésként ér majd bennünket és tudatosan felkészülhetünk rá.

Az eseményünk fókuszában a munkahelyi menopauza áll majd.

Beszélgetés résztvevői:

• Iványi Orsi, menopauza szakértő és aktivista, a Magyar Menopausa Társaság tagja, az Éljenek a 40 feletti nők közösség alapítója
  • Hevesi Nóra, a Tesco kommunikációs igazgatója, az első magyarországi munkahelyi menopauza program megvalósítója
    moderátor: Heal Edina, Egyenlítő Alapítvány alapítója és vezetője

Célunk a társadalmi párbeszéd beindítása, és arra is felhívjuk a figyelmet, hogy a munkahelyeken fontos feladat a tudatosítás, az érintett munkaerőről való gondoskodás, az esetleges problémák megfontolt kezelése. Nóra és Orsi segítségével már gyakorlatban bevált munkahelyi programokat is megismerhettek, és így ti is befogadóbb cégeket építhettek..

Dátum:            2021.11.30. (kedd)
Időpont:          17.30 – 21.00
Helyszín:         Párisi Udvar Hotel Budapest (1052 Budapest, Petőfi Sándor u. 2-4)

változókor az egyik legkomplexebb életszakasz egy nő életében, és ilyenkor köszönt be a menopauza is, ami bár nem betegség, hanem egy elkerülhetetlen természetes hormonális változás, sokan küzdenek ilyenkor kellemetlen testi és lelki tünetekkel. A menopauza több, mint 30 tünetével a hőhullámoktól a fejfájásig és az emlékezetkieséstől az izomfájdalomig akár nyolc évig is eltarthat.

Ötből három nő azt mondja, hogy ez negatív hatással van a teljesítményére, a munkáltatók pedig még nem igazán tudják, hogyan támogassák őket, hiszen a legtöbb nő egyelőre tart attól, hogy ha felfedi az állapotát megbélyegzik őt. A munkahelyi menopauza irányelvek lefektetése ezért elengedhetetlen a közeljövőben, mert a menopauza nem csak nőügy, hanem munkahelyi egészségügyi kérdés.

17:30 – Érkezés
18:00 – Köszöntő | Heal Edina
Panelbeszélgetés
19:00 – Egyenlítő Networking (kiscsoportos körbejárás)
21:00 – Esemény vége

A beszélgetés után a Networking keretében az érdeklődők számára a Párisi Udvar lehetőséget biztosít egy különleges körbevezetésre, hogy kis csoportokban megismerhessétek ezt a rendkívül különleges épületet és történetét.

Reméljük, a hónap végén változatlanul, a szabályozásokat betartva, személyes jelenlét mellett tudjuk megtartani eseményünket. Ezzel kapcsolatban folyamatosan követjük a változásokat és amennyiben bármilyen, a rendezvény megvalósítását érintő korlátozás életbe lép, értesíteni fogunk Titeket.

A rendezvényen való részvétel az Egyenlítő Alapítvány tagjai számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Nem vagy még Egyenlítő tag, de szeretnél részt venni a rendezvényen? Lépj velünk kapcsolatba (info@egyenlitalapitvany.org)!