Az év első Hard Talks eseményén ezúttal a nemi szerepekről és azok átalakulásáról beszélgetünk majd vendégeinkkel.

A Hard Talks eseményeket 2020-ban hívtuk életre azzal a céllal, hogy platformot biztosítsunk olyan társadalmi témáknak, mely sokakat foglalkoztat, de még ma is keveset beszélünk róla vagy tabunak számítanak.

2023. február 22-én ismét a Párisi Udvar Hotel Budapest ad otthont a Hard Talks eseménynek.

Beszélgetés résztvevői:

• Bakó Júlia, a Nők Egymásért Mozgalom feminista aktivistája
  • Léder László, az Apa Akadémia alapító-vezetője
  • Stumpf András, újságíró, a Válasz Online társalapítója

Célunk, hogy szakértőink tapasztalatain és meglátásain keresztül rávilágítsunk a problémákra, valamint előremutatóan közösen gondolkodjunk a megoldásokon is.

Dátum: 2023.02.22., szerda
Időpont: 17.30 – 21.00
Helyszín: Párisi Udvar Hotel Budapest (Zoom)

17:30 – Érkezés
18:00 – Köszöntő | Heal Edina
Panelbeszélgetés
19:30 – Networking lehetőség
21:00 – Esemény vége

A rendezvényen való részvétel az Egyenlítő Alapítvány tagjai számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Nem vagy még Egyenlítő tag, de szeretnél részt venni az eseményen? Lépj velünk kapcsolatba az info@egyenlitoalapitvany.org címen.

a Nők Egymásért Mozgalom feminista aktivistája.

Dolgozott számos civil szervezetnél, jelenleg a Patent nőjogi egyesület munkatársa. Szociológiát tanul, gyakran publikál cikkeket feminista témákban hazai és külföldi médiumokban.

A Nők Egymásért Mozgalom egy önkéntességen alapuló, horizontális, baloldali feminista szervezet, amelynek körülbelül 15 tagja van. A szervezet változatos módokon hívja fel a figyelmet a kapitalista patriarchátus elnyomási formáira, fellép ezek ellen és közösséget nyújt az ezek iránt a témák érdeklődő nők számára. A NEM! tart olvasóköröket, filmvetítéseket, beszélgetéseket, workshopokat, publikál cikkeket és nyilvános akciókat szervez. Jelenleg főképp a nők fizetett és fizetetlen reproduktív munkaterheivel, és ezek nekem közötti egyenlőtlen megosztásával foglalkozik.

az Apa Akadémia vezetője

Pszichológus, vezetői coach az Apa Akadémia alapítója, két kislány édesapja vagyok. Mint szervezetfejlesztő pszichológus sok éve harcolok azért, hogy a nemi egyenlőség a vállalatok felső vezetésében is megvalósulhasson.

Az Apa Akadémia megalapításával pedig az a célom, hogy hazánkban is elterjedjen az emancipált gyermeknevelés és háztartásmenedzsment kultúrája, vagyis az anyák és apák egyenlő szerepvállalására épülő családmodell. Jelszavunk: ” Csempésszük vissza az apákat a családokba“. Meggyőződésem, hogy az anyákért és a nőkért az apák megerősítésével nagyon sokat tehetünk.

újságíró, a Válasz Online társalapítója