Loading Events
  • This event has passed.

Egy újabb tabutémákat is érintő beszélgetés az Egyenlítő Hard Talks márciusi rendezvényén. A beszélgetés középpontjában az elfogadás kérdésköre áll majd, felütésként pedig a tavalyi év talán legmegosztóbb könyve kapcsán osztják meg vendégeink gondolataikat. A Meseország mindenkié c. könyv, a koncepciója, és gyermekekre gyakorolt hatása az ami minket érdekel, mindez politikamentesen, valós tények mentén tárgyalva.

Az Egyenlítő missziójának része a nők elfogadásának növelése a vezetői poziciókban, annak segítése, hogy nők láthassák magukat, mint vezetők, irányítók, tettre kész, intelligens lények. Bár napjainkban vannak kivételek, de a legtöbb mese amiken felnővünk (felnőttünk) hát ….nem segítenek ebben. A passzív, kedves, segítő szépség….a nő általában ez a mesékben.

Fontos témánk, hogy mit kell tennünk azért, hogy a nők igen nagy része pubertás korba érve ne vonja ki magát a matek, a tudomány, a sport, és úgy általában a „tegyünk valamit” világból és ne csak a kinézetével kezdjen el foglalkozni meg a megfeleléssel… a passzív szereppel…
Mi ezért értünk egyet azzal, hogy ilyen mesekönyvekre szükség van! És előadóink segítségével szeretnénk feszegetni, mit lehet MÉG tenni, hogyan haladjunk tovább társadalmunk formálásában.

Időpont:   2021.03.16., kedd 17.00

Helyszín:  Online (Zoom)

Beszélgetés résztvevői:

  • Nyúl Boglárka, szociálpszichológus
  • Rédai Dorottya, genderkutató, tréner, a Meseország Mindenkié  projektvezetője
  • Molnár Krisztina Rita, Szépíró-díjas költő, író, műfordító
    moderátor: Heal Edina, az Egyenlítő Alapítvány alapítója, vezetője
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Nem vagy még Egyenlítő tag, de szeretnél részt venni a rendezvényen? Vedd fel velünk a kapcsolatot az info@egyenlitoalapitvany.org címen.
Egyenlítő Hard Talks az elfogadásról
Diplomáját a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerezte, jelenleg az ELTE Szociálpszichológia Tanszékének munkatársa. Kutatási témája a nemi erőszak társadalmi megítélése és az előítéletesség. Kutatásait rangos nemzetközi konferenciákon és szaklapokban publikálta. 2019-ben elnyerte az Új Nemzeti Kiválóság Program doktorjelölti ösztöndíját.

2015-ben szerzett doktori fokozatot gendertudományokból a CEU-n. Kutatási területe a nemek, a szexualitás, az etnikum és a társadalmi osztály interszekciói, és a nemi alapú társadalmi egyenlőtlenségek újratermelődése az oktatásban. Jelenleg különböző intézményekkel együttműködésben dolgozik olyan projektekben, amelyek a nemek közti egyenlőség elősegítését célozzák az oktatás területén. Több, a téma különböző vonatkozásait tárgyaló könyv és kézikönyv szerzője illetve társszerzője. 2004 óta tagja a Labrisz Leszbikus Egyesületnek, 2012 óta tréner a Melegség és megismerés iskolai programban. A Meseország Mindenkié című mesekönyv projektvezetője.

Szépíró-díjas költő, író, műfordító.

Az ELTÉ-n végzett magyar, könyvtár és múzeumpedagógia szakon.

Önálló kötetei:

Közelkép, – versek Littera Nova Kiadó, 1998

Különlét – versek PONT Kiadó 2008

Kőház versek Scolar Kiadó, 2013

Maléna kertje – meseregény Naphegy Kiadó, 2013

Mákszem és Gubó eltűn(őd)ik – meseregény Szentendrei Skanzen, 2015

Kréta-rajz – meseregény Naphegy Kiadó, 2016

A víz ösvénye – kisregény Alexandra Kiadó, 2016

Levél egy fjord partjáról – versek Scolar Kiadó, 2017

Derűs hétköznapok – kalendáriumregény Naphegy Kiadó, 2017

A tűz ösvénye – kisregény Naphegy Kiadó, 2018

Borostyán, az időkapus – meseregény Móra, 2019

Remélem, örülsz – novellák Scolar Kiadó, 2019

Sálmese – mese Scolar Kiadó, 2019

Edina Heal

Változások kezelésében, innovációk előmozdításában, a sokszínű munkaerő inspirálásában és motivált és hatékony csapatok létrehozásában tapasztalt felsővezető. A Forbes Magazin az öt legbefolyásosabb nő közé választotta üzleti élet kategóriában. Személyes célja a nők és a férfiak esélyegyenlőségének megteremtése.