Hajnal Edina JÓL-LÉT Alapítvány, kutató, kommunikátor;. Magyar Anyák, kommunikátor, aktivista

Hajnal Edina

Útkereső vagyok. Bármivel is foglalkoztam eddig kérdésekre kerestem a válaszokat és szinte mindegy volt, hogy azok milyen keretben fogalmazódtak meg bennem. A kérdésem mindig az volt, hogy lehet jobban megismerni embereket, a helyzetüket, a történetüket, ahhoz, hogy minőségi javulást érjenek el az életükben. Ezeket a válaszokat keresem kutatóként a kognitív pszichológia területén, önkéntesként, amikor menekülteket segítek, aktivistaként, amikor nőket, anyákat támogatatok és közösségeket építek.

Elkötelezett feminista vagyok, mélyen hiszek az egyenlőségben, az igazságosságban és méltányosságban, abban, hogy mindenkinek olyan eszközöket kell a rendelkezésére bocsájtani, amelyben maximálisan kiaknázhatja a saját potenciáljait. Mélységesen hiszek a nők energiájában, az erőnkben, tudásunkban, elkötelezettségünkben, abban, hogy képesek vagyunk a gyógyításra.

A patriarchális társadalomban a férfiak olyan privilégiumokkal rendelkeznek, amelyek eleve kizárják azokat a lehetőségeket, értékekeket amelyek mentén egy szolidáris társadalomban mindenki egymást támogatva érvényesülhetne. Az egyik misszióm, hogy ezt minél több férfi és nő értse meg és mikroközösségekben kezdjék el a munkát, hogy aztán a makrotársadalomban is megtörténjen az átalakulás. Célom, hogy elősegítsem, hogy a lányaim már egy olyan világban és országban éljenek, ahol nem kérdés, hogy a nők jogai és érdekei ugyanolyan fontosak, mint a férfiaké és ez egyformán, mindenki javát szolgálja. Ezért dolgozom mindennap a JÓL-LÉT Alapítvány munkatársaként és a Magyar Anyák aktivistájaként is.