Események betöltése
  • Ez az esemény elmúlt.

Az Egyenlítő Alapítvány tagjai február 10-én 17.00 órai kezdettel részt vehetnek egy kurátori tárlatvezetésen, majd 18.30-tól lehetőségünk nyílik az alkotóval is személyesen találkozni, a program végén pedig koccintani egyet. A programon való részvétel jegyvásárláshoz kötött, a Műcsarnokba 2200 Ft/fő értékben szükséges jegyet váltani.

Kucsora Mártával és a művészt képviselő Kálmán Makláry Fine Arts galéria vezetőjével, Makláry Soós Évával a festészet világáról, valamint azon belül a nők helyzetéről beszélgetünk majd. A művészi alkotást vesszük majd nagyító alá, nem csak az anyaság, a család irányából, de arra is kíváncsiak vagyunk, hogy hat a női művészekre a gyűjtők preferenciája.

Kucsora Márta kiállítása monumentális. Monumentális méretek, monumentális érzékelés, monumentális hatás. Absztrakt művei grandiózus léptékkel hívják a nézőt a mozgásra, a megfigyelésre, a képbe zuhanásra. Munkássága úttörő mind az érzékelést és fizikai törvényeket lebontó absztrakció megfogalmazásában, mind a modern festőnők művészeti kommunikációjában. Az alkotó az utóbbi évtizedekben egyre távolabb szakad a mindennapok felismerhető gesztusainak és jelképeinek megformálásától. Ahogy növekszik vásznainak mérete, úgy veszi át a szerepet a nonfiguralitás, az érzéki vibrálás képeiben.

Nem vagy még Egyenlítő tag, de szeretnél részt venni az eseményen? Lépj velünk kapcsolatba az info@egyenlitoalapitvany.org címen.

Soós Éva 12 éve dolgozik a Kálmán Makláry Fine Arts galériában, aminek ma már a vezetője. Ezidő alatt a hazai és külföldi kiállítások szervezése, nemzetközi vásárokon való jelenlét, a galéria által kiadott monográfiák, albumok, beszélgetőkönyvek előkészítése, a művészekkel való kapcsolattartás tartozott a fő feladatai közé. A galéria művészei közé elsősorban a Magyarországon született és Franciaországban alkotó művészek tartoznak, a második párizsi iskola alkotói, többek között Hantai Simon, Francois Fiedler, Rozsda Endre, Sándorfi István és a pár éve elhunyt Reigl Judit, akivel szoros barátságot ápolt. A KMFA galéria a magyar kortárs művészek között Kucsora Márta, Sam Havadtoy és Szőke Gábor, a koreai művészek közül Hur Kyung-Ae, Ilhwa Kim, Suh Jeong-Min alkotásait mutatja be itthon és nemzetközileg egyaránt.

Soós Éva galériavezetőként mindig arra törekedett, hogy a művészekkel, múzeumokkal, magángyűjtőkkel hosszútávú bizalmi kapcsolatot alakítson ki melynek gyümölcseként a budapesti Ludwig Múzeumban, a Műcsarnokban és a szentendrei Ferenczy Múzeumban is lehetőséget kapott közreműködőként kiállítások megrendezésében. Jelenleg a Louis Vuitton Fondation Hantai kiállításának előkészítésében vesz részt és szervezik Reigl Judit centenáriumi kiállítását.

“ Szerencsés és hálás vagyok, hogy ennek az izgalmakkal teli, zárt világnak minden nap a részese lehetek”- Soós Éva

Kucsora Márta a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő szakán diplomázott 2002-ben. Festészetének központjában a természeti jelenségek absztrakt megfogalmazása áll, legújabb munkáiban dinamikus absztrakt felületképzéssel foglalkozik. Ő maga természetabsztrakcióknak tartja festményeit, de soha nem közvetlenül ábrázolja a természetet, hanem felidézi a benne zajló átalakulásokat, például a tenger mozgását vagy az őszi táj hangulatát. Képein az organikus folyamatok ábrázolása kémiai kölcsönhatások eredményeként jön létre. Munkái mögött évekig tartó, folyamatos műtermi kísérletezés áll, az inspiráció nemegyszer maga a munkafolyamat. Társalapítója a Budapest Art Factory nemzetközi művészeti rezidencia programnak.