Soron következő, áprilisi találkozónkon szintén egy nagy érdeklődésre számot tartó témát, a Tudattalan / Rejtett Előítéleteket (Unconscious Bias) járjuk körbe előadóink segítségével.

Nagyon örülünk, hogy  Farkas Márta, a Cornelis Consulting senior tanácsadója és az Egyenlítő Alapítvány Rejtett előítéleteket tárgyaló képzésének trénere, valamint Zanin Éva, a Magyar Telekom Diversity & Inclusion szakértője elfogadták a felkérésünket a nyitó prezentációkra és az azt követő beszélgetésre.

Időpont:  április 13, kedd 8.30-tól
Helyszín: ONLINE

Unconscious Bias

Mindenkinek vannak előítéletei, van amiről tudunk is, de a nagy része előttünk is rejtve marad, csak tetteink, reakcióink árulkodnak róluk, melyeket sokszor nem is fogunk fel. Készen kapott vagy tapasztalat útján szerzett sztereotípiáinknak fontos szerepe van a mindennapokban, életet menthet ez a gyors, sémákon alapuló gondolkodás.

Vannak azonban döntési helyzetek amikor már inkább az elemzőbb, megfontoltabb döntési mechanizmusra lenne szükségünk. Ezeket a szituációkat kell tudatosítanunk ahhoz, hogy rejtett előítéleteink ne ellenünk dolgozzanak, hanem velünk, így biztosítva, hogy a választott szerepeinkben teljesedhessünk ki és hagyjunk másokat is kiteljesedni; és ne csupán a társadalmi és gazdasági konvenciók által nekünk szabott szerepek, karrierek és döntések lehessenek az alternatívák számunkra.

A hogyanokról és a miértekről beszélgetünk április 6-án az Egyenlítő Alapítvány HR Csoport Találkozóján.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Ha nem vagy még Egyenlítő Tag, de szeretnél részt venni a rendezvényen, keress minket az alábbi e-mail címen: info@egyenlitoalapitvany.org

Farkas Márta
Szervezet- és Környezetpszichológiával foglalkozom és a változás kezelése a szakterületem, egyben a szenvedélyem is. Több irányból, több helyen képződtem, Magyarországon és külföldön. Nemzetközi tapasztalatokat az építőipar területén szereztem mint felsővezető. Ezekre alapozva indítottam el a Cornelis Consulting céget, melynek senior tanácsadója vagyok.
Zanin Éva

A Magyar Telekom sokszínűségi és esélyegyenlőségi szakértőjeként azon dolgozom, hogy a munkakörülményeink és a vállalati kultúránk MIATT és ne azok ELLENÉRE hozhassuk ki magunkból a legtöbbet. A nagy kihívások, komplex problémák motiválnak, amelyek megoldásához épp annyira fontos, hogy megértsük egymást és összehangoljuk a nézőpontjainkat, amennyire lényeges