Miért is vékonyabb a nők pénztárcája?

2022. május 12-én ismét a Párisi Udvar Hotel Budapest ad otthont a Hard Talks eseménynek, ahol ismét egy nehéz témát boncolgatunk, a pénzügyek kapcsán beszélgetünk vendégeinkkel. Külön köszönet a Párisi Udvar csapatának, hogy 2022-ben is vendégül látnak bennünket. Ez Budapest talán legszebb szállodája, érdemes megcsodálni.

Nem is lehetne talán aktuálisabb a jelen gazdasági helyzetben megtárgyalni, hogy hogyan is állnak a nők a pénzügyi tervezés területén. Azt tudjuk, hogy mire nyugdíjba megyünk, az EU-ban a nők kb. fele annyit keresnek, mint a férfiak. Kevesebb vagyont halmoznak fel, a munkájukért is kevesebbet kapnak, és ha nem is vesznek részt a fizetett munkában, bizony idős korukra nagy bajban lehetnek anyagilag. Szakértőinkkel a gazdasági háttér mellett igyekszünk feltérképezni a probléma szociálpszichológiai hátterét is, vagyis hogy miért nem érdekli a nőket a pénz, miért nem fogják fel, hogy a gazdasági függőség beláthatatlan negatív következményekkel lehet az életükre.

Az eseményünk fókuszában a pénzügyi tudatosság és a nők helyzete áll majd.

Beszélgetés résztvevői:

• Csatos Erika, Álomjövő
  • Dr. Farkas András, NyugdíjGuru
  • Tomek Noémi, Örömvilág

Célunk, hogy szakértőink tapasztalatain és meglátásain keresztül rávilágítsunk az esetleges gátakra, problémákra, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy a nők erős lemaradásban vannak a pénzügyek területén. A pénzhez és gazdálkodáshoz kapcsolódó viszonyunk nem csak ott jelenik meg negatívan, amikor arról beszélünk, hogy a nők ugyanazért a munkáért kevesebbet keresnek, hogy a legnagyobb állásokba nem kerülhetnek be, de ezen felül sokkal kevésbé tervezik meg, hogy mi lesz a jövőben a bevételük, pl. a nyugdíjas éveikben.

Dátum:            2022.05.12., csütörtök

Időpont:          17.30 – 21.00
Helyszín:         Párisi Udvar Hotel Budapest (1052 Budapest, Petőfi Sándor u. 2-4)

17:30 – Érkezés
18:00 – Köszöntő | Heal Edina
Panelbeszélgetés
19:00 – Networking lehetőség
21:00 – Esemény vége

A rendezvényen való részvétel az Egyenlítő Alapítvány tagjai számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Nem vagy még Egyenlítő tag, de szeretnél részt venni az eseményen? Lépj velünk kapcsolatba az info@egyenlitoalapitvany.org címen.