Események betöltése
  • Ez az esemény elmúlt.

MEGHÍVÓ

Az Egyenlítő Alapítványnál hisszük, hogy karriert építeni, vezetőnek lenni a nemünktől független univerzális, emberi képesség. Célunk, hogy mindenki – férfiak és nők – számára magától értetődő, természetes legyen: ne nemünk vonatkozásában hozzunk döntést arról, hogy rálépünk-e erre az útra.

A fő célunk, hogy hozzájáruljunk azoknak a változásoknak a felgyorsításához, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a nők nagyobb arányban legyenek jelen a gazdasági, kulturális, akadémia, tudományos és politikai életben.

Tudjuk, hogy még ma is sok fiatal nő küzd azzal, hogy hogyan tudja összeegyeztetni a karriert a családdal. Rendezvényünk célja, hogy sikeres nők élettörténetein keresztül megmutassuk, hogy mindkettő lehetséges – de csak akkor, ha megvalósul a nemek közötti egyenlőség.

Az Egyenlítő Alapítvány partnerségre lépett az északi országok budapesti nagykövetségeivel, annak érdekében, hogy az északi országok családbarát gyakorlatait is megismerhessük. Azokban az országokban jóval több nő dolgozik, gyermekei születése után is. Tőlük is tanulhatunk, ahogy a saját magyar példaképeinktől is.

Az interaktív rendezvényen északi és hazai példákat, női élettörténeteket egyaránt meghallgatunk majd, mely tapasztalatok remélhetőleg inspirálják és motiválják majd a közönséget.

Dátum: 2021. június 10. 16.00 óra.
Helyszín: online

Az esemény részben angol, részben magyar nyelven zajlik, angol-magyar szinkrontolmácsolással.

16:00 | Megnyitó

Heal Edina az Egyenlítő Alapítvány alapítója és vezetője

16:05 | Szakértői előadás

Annica Moore, az “Anyák az üzleti életben” egyesület ügyvezető igazgatója, Finnországból

16:20 | Interjú Katarina Szécsi Åsbrinkkel, Svédország magyarországi nagykövetségének nagykövet helyettesével

16:35 | Kerekasztal-beszélgetés

résztvevők:

• Kováts Adél, színész, a Radnóti Színház igazgatója
  • Kovács Ágnes, az Eckes Granini Globális Marketing és Innovációs vezetője, a vezetőség tagja
  • Heal Edina, az Egyenlítő Alapítvány alapítója és vezetője, a Google volt igazgatója

moderator: Bombera Krisztina

A rendezvény a Nordic Council of Ministers támogatásával jött létre.

Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

További információkért látogasson el megújult weboldalunkra vagy lépjen velünk kapcsolatba az info@egyenlitoalapitvany.org címen.

Egyenlítő Alapítvány

Heal Edina

az Egyenlítő Alapítvány alapító vezetője

Annica Moore