Események betöltése
  • Ez az esemény elmúlt.

Hogyan tudja az Egyenlítő támogatni a nőket, hogy több teret kapjanak a tudományban?

Hosszas és pezsgő levelezések, véleménynyilvánítás és online egyeztetés után szeretnénk szintet lépni és moderált környezetben, személyesen megvitatni veletek egy nagyon fontos, az Alapítvány jövőbeni működését szorosan érintő kérdést.

A beszélgetés apropója, hogy Kende Anna lemondott az MTA Pszichológiai Tudományos Bizottságban betöltött tagságáról, miután május 3-án, az MTA közzétette az újonnan megválasztott tagjainak névsorát, akik között egy nő sincs.

Célunk, hogy ötleteljünk, mit tehetnénk azért, hogy a hasonló döntésekhez, listák, kinevezések összeállításához hogyan tudnánk úgy hozzájárulni, hogy felhívjuk a figyelmet a nők helyzetére, a számukra rosszabb körülményekre, a nehezített pályára és a választó bizottságok tájékozottságát erősítsük a saját rejtett előítéleteik kezelésében.

„A döntést azért hoztam, hogy a saját eszközeimmel megmutassam, hogy a tiltakozásunkat, ellenérzésünket ki lehet és ki is kell fejezni. Nem gondolom, hogy közvetlen hatást lehetne ilyesmivel elérni, nem is azért csináltam, hogy azonnali változást eszközöljek, de talán tudatosabbá lehet tenni az embereket. Ha egymás közt puffogunk az általunk érzékelt igazságtalanságokon, az lelki támasznak jó lehet, de szerettem volna túllépni ezen és felhangosítani, kimondani, ami nem elfogadható.”
– mondta Kende Anna május 5-én a Qubitnek.

Időpont: 2022.05.23. (hétfő), 18:00
Helyszín: Magyar Újságírók Országos Szövetségének (MÚOSZ) sajtóháza
(1064 Budapest, Vörösmarty u. 47/a.)

A beszélgetést Zorigt Burtejin, az Egyenlítő Alapítvány szakértője nyitja meg és moderálja. A beszélgetéshez hozzászólhat minden Egyenlítő tag és Kende Anna, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Pszichológiai Intézetének igazgatója is jelen lesz, hogy megossza személyes tapasztalatait.

Ezúton is köszönjük Kocsi Ilonának, a MÚOSZ elnökének, hogy helyszínt biztosítanak az eseményünknek.

Reméljük, élőben is egy pezsgő és konstruktív, akár jövőbeni terveket megalapozó beszélgetést tudunk folytatni.