Prof. Dr. FÜLÖP MÁRTA

Prof. Dr. Fülöp Márta

Tudományos tanácsadó, a Társadalom és Kulturális Pszichológiai Kutatócsoport vezetője

Prof. Dr. Fülöp Márta tudományos tanácsadó és a Társadalom és Kulturális Pszichológiai Kutatócsoport vezetője a Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Kutatóintézetben. A Károli Gáspár Református Egyetem professzora, az ELTE Pszichológiai Doktori Iskolájának tagja. Számos rangos nemzetközi kutatási ösztöndíj nyertese (pl. Center for Advanced Study in Behavioral Sciences, Stanford, USA; Japán Alapítvány). Számos nemzetközi egyetem meghívott professzora (pl. Kansai University, Osaka, Japán; University of International Economics and Business, Peking, Kína; Higher School of Economics, Moszkva, Oroszország). Az International Association of Cross-Cultural Psychology főtitkára, a Children’s Identity and Citizenship: European Association megválasztott elnöke, a Magyar Pszichológiai Társaság Nemzetközi Titkára, a Magyar Pszichológiai Szemle főszerkesztője, a Magyar Pszichológiai Társaság kiváló oktatói és kutató munkájáért Ranschburg Pál Plakettel kitüntetett tagja. Legfőbb kutatási területe a versengés pszichológiája ezen belül többek között a versengés kulturális és nemi különbségei, a versengés és a pszichés egészség kapcsolata, a tehetségesek versengése, a győzelem és a vesztés pszichológiája, a konstruktív és destruktív versengés folyamata és az együttműködő versengés.