Dr. Béres Eszter

HR VEZETŐ, MERCEDES-BENZ HUNGÁRIA KFT.

Dr. Béres Eszter vagyok, eredeti szakmámat tekintve ügyvéd, jelenleg HR szakember és az Egyenlítő alapítvány új tagja. Visszatekintve egy hatalmas tanulási görbe van mögöttem, amit röviden szeretnék megosztani veletek.

A jogi pályámat Budapest után Németországban folytattam, ahol megismerkedtem a HR területtel, ami később a jelenlegi hivatásommá vált.

A Németországban töltött éveim után a Lidl Magyarországnál kezdtem el a corporate világgal való ismerkedését. Fiatalon, 30 évesen  kerültem vezetői pozícióba, amikor az élelmiszer lánc Recruitment és Employer Brandig vezetője lettem országos szinten.

Ez egy óriási fejlődési és tanulási lehetőség volt számomra. Nemcsak a pozíció adta felelősségből adódóan, hanem a saját, női vezetői stílusom kialításában is jelentős mérföldkő volt. Ebben a folyamatban aktívan támogatott az akkori mentorom.  (Azóta is hiszek a mentorálás erejében.)

Nagyon büszke vagyok arra, hogy jelenleg az autóipari luxusmárka, a Mercedes-Benz csapatát erősíthetem HR vezetőként. Az autóipar egy újabb forradalom előtt áll az elektromos autózásra való átállassal, ami egy igen izgalmas, kihívásokkal teli időszak – HR szempontból is.

Hitvallásom, hogy nyitottnak kell lennem az új dolgokra. A változás, a fejlődés alapvető fontosságú számomra. Ezért igyekszem folyamatosan képezni magamat és tágítani a látókörömet. Az utolsó nagyobb mérföldkő számomra a Corvinus Egyetemen megszerzett vállalati coach diploma volt.

Hiszek a női közösség támogató erejében és úgy gondolom, hogy Egyenlítő alapítvány nagyszerű fórum a hasonló gondolkodású emberekkel való kapcsolódásra. Büszke vagyok, hogy tagja lehetek ennek a közösségnek és várom a közös munkát a már meglévő valamint a leendő, új tagokkal is.