Batthyány-Schmidt Margit

A MAGYAR BATTHYÁNY ALAPÍTVÁNY ÉS A MAGYAR NŐI UNIÓ ELNÖKE, AZ ÚJ TÁRSADALOM SZALON MEGALAPÍTÓJA

3 felnőtt gyermek édesanyja, Batthyány Ádám felesége, őstermelő, a hazai civil szféra egyik legaktívabb női tagja, vállalkozó, aki 7 évvel ezelőtt megalapította a Magyar Női Uniót, 5 éve vezeti a Magyar Batthyány Alapítványt és 13 éve szervezi meg időről időre az Új Társadalom Szalon intellektuális eseményeit. Nemzetközi szervezetek elnökségi (COPA-COGECAN Női Bizottság) és igazgatótanácsi tagja (WUSME Kis- és Középvállalkozások Világszervezete), emellett a Batthyány család érdekeltségébe tartozó agrárvállalkozások vezetőjeként elkötelezetten és tudatosan fejleszti a vidéki gazdálkodói életet, felelősséget vállalva gyermekei és a jövő generációk sikereiért.

Személyisége tükrözi polgári neveltetését, hiszen sokszínű, világpolgár tudattal szemléli és karizmájával formálja a körülötte lévő világot. A Batthyány család tagjaként személyes küldetésének és felelősségének tekinti a nagy múltú történelmi család tárgyi és szellemi hagyatékának megőrzését, gondozását és tovább örökítését a következő generációk számára. Társadalmi szerepvállalásából és identitástudatából következően célja a magyar értékek felkarolása, s azok közvetítése idehaza és a nagyvilágban.