Az eddigi trendek alapján 2102-re lehet Magyarországon ugyanannyi a nők fizetése, mint a férfiaké. Kevés a nő a felsővezetésben és a politikában, támogatásuk általában kimerül a klasszikus családtámogatásokban. A magyarországi nagy cégek azonban ezzel nem érik be. Az Egyenlítő Alapítvány felméréséből kiderült, tudják, hogy eredményesebbek lehetnek, ha több nő van a vezetőik között és maguk kezdtek el dolgozni azon, hogy ez valóság legyen.
Az Egyenlítő Alapítvány 16 magyarországi cég válaszait gyűjtötte össze a női programjaikkal kapcsolatban. A 16 vállalatnál több mint 45 ezer munkavállaló dolgozik, az árbevételük összesen megközelíti a 4000 milliárd forintot évente. A válaszadó cégek között voltak multinacionális és magyar vállalatok is. A nemzetközi cégek esetében általános megfigyelés, hogy vagy kapnak is ezirányú támogatást anyacégüktől, vagy csak ösztönzik ő